Ciekawostki

Znalezisko:…

Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/4335469/jak-irlandia-przestala
Jak Irlandia przestała być bastionem katolicyzmu, a kościół odepchnął wiernych i stracił władzę.

Przez dekady podopieczni katolickich szkół byli traktowani jak niewolnicy nie posiadający żadnych praw. Wśród obrzydliwości popełnianych na dzieciach były gwałty, zmuszanie do seksu oralnego, publiczna kara nagiej chłosty i pobicia ofiar po… nieudanych próbach gwałtu na nich. Dotyczyło to w szczególności instytucji edukacyjnych dla chłopców.

(…)

Rekompensatę za krzywdy od rządu w Dublinie otrzymało już ponad 14 tysięcy ofiar. A około 1500 osób odważyło się mówić o koszmarze.

O tym, jak siostry zakonne rozebrały do naga i zbiły batem dzieci, które poskarżyły się, że były molestowane przez kierowcę karetki. Po co bat? Żeby „wypędzić z nich diabła”.

O tym, jak przywiązane do krzyża dziecko było gwałcone, a przyglądający się temu dorośli w tym czasie się masturbowali.

O tym, jak dzieci były głodzone, bite, jak zapowiadano im wieczorem poranne bicie, by czekały na nie całą noc. O karnym tygodniu zamknięcia w chlewie ze świniami. O biciu do krwi i zakazie pójścia na pogrzeb ojca, bo jeszcze by ktoś blizny zobaczył.

(…)

Równie zszokowana rezultatem irlandzkiego referendum jest… polska katolicka prawica. W komentarzach powtarzają się głosy, że teraz to Polska stoi na linii frontu walki o zachowanie katolickich zasad.

„Mamy do czynienia z ostatecznym zatonięciem cywilizacji chrześcijańskiej w Irlandii i ostatecznym końcem nadziei, jakie można było wiązać z Europą Zachodnią na to, że podniesie się z gruzów i opowie po stronie cywilizacji łacińskiej a tym samym – cywilizacji życia” – pisał rozczarowany Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris – organizacji prawników walczącej o ograniczenie prawa do aborcji w Polsce. „Przegrała Irlandia, bowiem przeszła na stronę cywilizacji śmierci i tego, który jest jej ojcem” – to już Tomasz Terlikowski, który potem wezwał do oporu przeciw tym, którzy „zrobią wszystko, by także nasz kraj przeszedł na stronę aborcyjnego Imperium”.

#irlandia #katolicyzm #religia #chrzescijanstwo #neuropa #ciekawostki #bekazkatoli