Ciekawostki

To jest zupełnie poważnie…

To jest zupełnie poważnie przykład GENIALNEJ propagandy* ** 🙂

Koleś własnoręcznie przykręca wyglądające na autentyczne znaki „strefa wolna od LGBT” pod tabliczkami przy wjeździe do miejscowości w ramach „symbolicznego” happeningu. W swoim poście wyraźnie stwierdza, że on sam je tam umieścił, więc formalnie wszystko jest jasne.

Ale…

Wiedząc, że ludzie widzą głównie to co chcą zobaczyć, nie jest zaskoczeniem, że czytając komentarze pod stronami które udostępniają jego post widać, że większość osób nie czyta przydługiego tekstu pod podawanym dalej zdjęciem. I nie brakuje ludzi, które autentycznie wierzą, że Końskowola umieściła przy swoim wjeździe tabliczkę w czterech językach informującą że nie tolerują tu gejów. Pomijam już podawanie tych zdjęć dalej poza Facebookiem, gdzie oryginalnego opisu w ogóle nie będzie.

Info idzie w świat. Tak się skuteczną manipuluje opinią ludzi przy jednoczesnym zachowaniu wrażenia czystych rączek, bo formalnie przecież samemu się poinformowało że „to tylko symboliczny happening”.

***Nie wiem czy celowo zaplanowanej w ten sposób, ale tak czy siak działa.

PS: Teraz tylko czekać aż znajdą się ludzie z drugiej strony którzy też uwierzą że te znaki to na poważnie, tylko będą się z nich cieszyć.

#polska #wojnaidei #propaganda #ciekawostki #lgbt