Ciekawostki

Ogólnie to pozdrawiam każdego…

Ogólnie to pozdrawiam każdego kto to przeczyta( ͡º ͜ʖ͡º)

Wkurwia mnie fakt że 90% społeczeństwa, w tym wykopkow wszystko postrzega jak 0 i 1. Czarne albo białe. I chuj, nie ma żadnej logiki w takim myśleniu, świat i relacje społeczne, ekonomincze polityczne, nasz świat fizyczny, to wszystko jest tak bardzo skomplikowane, a w umysłach takich osób wszystko jest bajecznie proste. Nawet brak cienia zawachania w swoich stwierdzeniach. Mówi się że im człowiek glupszy tym bardziej się ma za najmadrzejszego i może coś w tym jest. Brakuje dyskusji, Ale takiej prawdziwej, o Internecie to już nie wspomnę bo tu wgl nie ma żadnej rozmowy. Straszne to jest, a najgorsze że prawie nikt tego nie widzi spośród tych osób. Już nie poruszam tematu jak bardzo nasze postrzeganie świata i otoczenia jest upośledzone przez nasze zmysly które uważamy za perfekcyjne bo tylko takie mamy, tylko taka perspektywę. I stąd mamy później stwierdzenia że każda #p0lka jest taka i siaka, że każdy socjalista to komuch, że każdy lewak to pedal a każdy prawak to tępy katol. Dodatkowo możemy zauważyć odwracanie się od nauki w społeczeństwie, skąd się to bierze? Wiedzę conajmniej 2 powody. Uproszczenie, branie wszystkiego na chlopski rozum a drugi, że nauka jest tak zaawansowana że trzeba być specjalistą w danej dziedzinie, poświęcić jej lata żeby nadążyć za zmianami, odkryciami. Nie ma już ludzi renesansu, jak kiedyś, że było się lekarzem, matematykiem, filozofem, wynalazca. Praktycznie nie ma już szans na to że janek15 w swoim garażu odkryje coś co odmieni swiat. Zrobi to zespół 50 osób za 50 milionów dolarów wydanych na badania i sprzęt. Wracając to społeczeństwa, brakuje dystansu, nie musisz wiedzieć wszystkiego, nie ma nic złego w przyznaniu się do błędu, nie ma nic złego w zmianie zdania, czy poglądów politycznych. Tylko krowa nie zmienia zdania babcia mówiła, i sam widzę że na przestrzeni lat moje poglądy zmieniają się bardzo płynnie, bo codziennie poznaje coś nowego, jakaś nowa historię czy pogląd na dany temat i to zmienia mnie i Ciebie. Może przeczytanie tego zmieni Ciebie na chwilę w jakiś sposób.

Mógłbym tak pierdolic godzinę ale pozwolę sobie już zakończyć to przemyślenie które musiałem z siebie wyrzucić. Wszystko jest szare nie oczywista i skomplikowane, szanujemy siebie nawzajem i swoje opinie a będzie lepiej na „tej ziemi”
Ps. Wiem że nic nie wiem ( ͡º ͜ʖ͡º)

pokaż spoiler Chyba że ktoś lubi chińskie bajki to wtedy jebac go #pdk ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜ʖ͡º)

pokaż spoiler #polityka #bekazlewactwa #bekazprawakow #bekazkatoli #4konserwy #neuropa #filozofia #nauka #bekazpodludzi #ciekawostki #spoleczenstwo #gownowpis