Ciekawostki

Od nowego roku nowe ceny za…

Od nowego roku nowe ceny za bilet do Koloseum i Forum Romanum

Od nowego roku ceny za bilet upoważniający do zwiedzania Koloseum czy Forum Romanum wzrosną z 12 do 16 euro. Co jednak istotne, zwiększono także liczbę miejsc jakie można zobaczyć z tym biletem.

W cenie 16 euro turyści będą mogli zobaczyć także m.in. Dom Augusta, Dom Liwii, kościół Santa Maria Antiqua, świątynię Romulusa W poszerzonym bilecie za 22 euro, czas zwiedzania wydłużono do dwóch dni.

Zmiana ta wynika w dużej mierze z chęci zapewnienia bezpieczeństwa zwiedzającym Koloseum. Zgodnie z oceną włoskiego Ministerstwa Kultury na terenie Koloseum nie może przebywać jednocześnie więcej niż 3 tysiące ludzi. W ciągu ostatniej dekady, Koloseum odwiedziło blisko 60 mln turystów; w zeszłym roku 7 mln.

W przyszłym roku otwarta zostanie także nowa atrakcja turystyczna – trasa śladami cesarza Nerona m.in. po pozostałościach pałacu władcy na Palatynie – zniszczonego przez słynny pożar w 64 roku n.e.

Od nowego roku nowe ceny za bilet do Koloseum i Forum Romanum

#rzym #antycznyrzym #imperiumromanum #historia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #rzym #ciekawostki #venividivici

————————————————————————————–
Podobają Ci się treści? Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!

Dotacje