Ciekawostki

Już sama nazwa przyciąga…

Już sama nazwa przyciąga młodych radykałów – neonazistów, skinów, antysemitów – którzy w owym czasie przepływają gdzieś między Frontem Narodowym Janusza Bryczkowskiego, PWN znanego nam już Tejkowera i SN „Szczerbiec” Mariana Barańskiego. NOP zaczyna się więc radykalizować. Protestują w Zgorzelcu 15 marca 1990 roku w obronie polskich granic i 18 lutego w Opolu pod hasłami „Zapamiętaj to Rodaku, Polska tylko dla Polaków”. Na zorganizowanym 1 maja 1990 roku przez Janusza Korwin-Mikkego Kongresie Prawicy robią za ochroniarzy. Widać na nich swastyki, odale i logo afrykanerów. Nie przeszkadza to zupełnie obradującym giertychowcom, korwinistom, monarchistom i wszechpolakom. Sam Kongres kończy się jednak ulicznymi starciami z udziałem anarchistów.

Wyjęte z artykułu „Faszyzm? My jesteśmy gorsi!” opisującego działalność NOPu, btw polecam przeczytać całość (chociaż na razie doszedłem do cytowanego fragmentu ( ͡° ͜ʖ ͡°)), dobrze pokazuje że dzielnie dziś „zwalczający komunę” narodowcy nie mieli specjalnych oporów współpracować z ówczesna władzą.

#antykapitalizm – obserwujcie
#bekazkorwina #bekazprawakow #korwin #libertarianizm #bekazlibertarian #neuropa #4konserwy #nacjonalizm #antifa #anarchizm #ciekawostkihistoryczne #historia #ciekawostki #redpill #neoreakcja