Ciekawostki

Ja rozumiem, że możecie nie…

Ja rozumiem, że możecie nie zgadzać się ze wszystkimi tezami postawionymi w tym filmie ale może ktoś z #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #nauka #archeologia #psychologia #psychiatria #medycyna #farmakologia był by skłonny zabrać głos w tej sprawie. Nurtuje mnie jedna rzecz, bo nieżyjący już wybitny profesor Jerzy Vetulani podczas jednego ze swoich wykładów pokazywał slajd, na którym budowniczy piramid mieli IQ równe 48 czyli niecałe 50 (dodatkowo o tym mówił więc na pewno miał jakieś „poważne” źródło). Obecnie Polacy mają średnie IQ rzędu 100, a nie byli by w stanie wybudować równie monumentalnych obiektów co starożytni Egipcjanie. Jak to jest możliwe, że ludzie o takim ilorazie inteligencji bez narzędzi i maszyn uzyskali taką precyzję, a co gorsza prześcignęli w tym współcześnie żyjących?

Najbardziej interesuje mnie ten fragment: https://youtu.be/xGc_nglYiJA?t=26m31s i wypowiedź Pana Chrisa Dunna (od około 27:40)

Puma Punku zostało wykonane z precyzją podobną do tej uzyskanej w najstarszych ściana z Wyspy Wielkanocnej czy Egiptu. To już na pewno budowali kretyni z IQ nie większym niż 20.

https://youtu.be/XlQtt6nS06w – 3:00 min

https://youtu.be/LkfH_bMSD6M – 11:30 min

Dodam tylko, że ci debile nie mieli żadnych narzędzi ani tym bardziej maszyn, a wszystko robili trzęsącymi się rękoma.