Ciekawostki

Aokigahara (tzw. Las…

Aokigahara (tzw. Las Samobójców) – las mieszany na terenie japońskiego Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu u północno-zachodniego podnóża góry Fudżi. Las owiany jest złą sławą ze względu na wyjątkową popularność wśród samobójców, większość osób które zmierzają do niego, nigdy już nie wraca. Gdy wejdzie się stosunkowo niedaleko w głąb lasu, wszelkie dźwięki są wygłuszane. Nie słychać krzyków, ani wołania o pomoc. Policja wyłapuje na trasie ludzi w ciemnych, stalowych garniturach i z błędnym wzrokiem, którzy beznamiętnie podążają do Aokighary. Stara się z nimi rozmawiać. Niestety, nie zdaje się to na wiele.

Swą popularność wśród samobójców las zyskał dzięki dwóm książkom autorstwa Seichō Matsumoto (1909–1992), opublikowanym w 1960 roku: Pagoda fal (opowieść o duchu kobiety, która popełniła samobójstwo w lesie Aokigahara) i Kuroi jukai (tragiczna opowieść o dwojgu kochanków, którzy decydują, by zakończyć swe życia razem w lesie Aokigahara) oraz film Las samobójców (opowieść o młodej Amerykance, która przyjeżdża do mrocznego lasu Aokigahara w celu odnalezienia ciała siostry samobójczyni)

Szacuje się, że do stycznia 2009 roku w Lesie Samobójców zabiło się 2305 osób. W styczniu 2010 roku liczba ta już wyniosła 2645 osób. Czyli w ciągu zaledwie jednego roku wzrosła o 340 osób, co daje zatrważającą statystykę, prawie jednej osoby dziennie. Potem władze przestały publikować informacje o ilości ciał, mając nadzieję, że Aokigahara przestanie być kojarzony z samobójstwami. Faktem jednak pozostaje, że wciąż jest to drugie najpopularniejsze wśród samobójców miejsce, tuż po moście Golden Gate w San Francisco.

Władze regionu dokładają wszelkich starań, by ograniczać liczbę samobójstw w tym rejonie – zainstalowano kamery, wzmożono patrole i poustawiano specjalne tablice informacyjne, które zamiast standardowych ostrzeżeń: „Las rośnie długo, a pali się szybko” apelują: „Zastanów się raz jeszcze!” albo „Proszę, skontaktuj się z policją, nim postanowisz się zabić!”. Wszystko na nic… Zgodnie z prawem okoliczne wsie mają obowiązek pokrywania kosztów kremacji zwłok, po które nikt się nie zgłosił. Ilość tych zwłok przekracza jednak możliwości finansowe gmin.

źródło: https://multicultizone.wordpress.com/2014/02/21/aokigahara-las-samobojcow-w-japonii-uwaga-drastyczne-zdjecia/ i wiki
#ciekawostki #japonia #gruparatowaniapoziomu